GABINET STOMATOLOGICZNY

Milena Delijewska
lekarz dentysta

Jestem absolwentką prestiżowego Uniwersytetu Medycznego Charite w Berlinie na kierunku stomatologia. Jestem aktywnym członkiem szeregu towarzystw naukowych i organizacji zawodowych, w tym Komisji Stomatologicznej oraz Komisji Legislacyjnej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, a także Zahnärztekammer Berlin. Od 2019 roku jestem v-ce Prezesem Sekcji Profilaktyki Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Stale poszerzam swoją wiedzę na specjalistycznych kursach w kraju i zagranicą, koncentrując się jako lekarz dentysta przede wszystkim na zabiegach z zakresu stomatologii dziecięcej
oraz stomatologii prewencyjnej.

Jako lekarz dentysta w swojej praktyce od samego początku stawiam na profilaktykę: przeprowadzam regularne przeglądy stomatologiczne, ustalam i realizuję przez cały rok szkolny przy ścisłej współpracy z rodzicami i przedszkolami indywidualny plan zabiegów profilaktycznych, dostosowany do potrzeb każdego dziecka: w tym przede wszystkim higienizację, fluoryzację i lakowanie. W tym roku mam przyjemność prowadzić dla uczniów wrocławskich szkół gabinety stomatologiczne, w których realizowany jest program Miasta Wrocław pn. “Zapobieganie próchnicy zębów u uczniów szkół podstawowych w wieku 6-15 lat, mieszkańców Wrocławia”. Jak pokazuje praktyka, spotkały się one z ogromnym zainteresowaniem dzieci! Opieką stomatologiczną objęłam ponad 800 uczniów!

Od kilku lat jako lekarz dentysta i Mama realizuję swoje autorskie programy praktycznej edukacji zdrowotnej:


1) KidsDentClub jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym.
W ramach programu przedszkolaki biorą udział w warsztatach profilaktyczo-edukacyjnych. Podczas spotkań przedszkolaki poznają zasady prawidłowego szczotkowania zębów, używania nitek dentystycznych i płukanek do jamy ustnej oraz prawidłowej diety, sprzyjającej utrzymaniu zdrowia jamy ustnej, a także biorą udział w regularnej wymianie szczoteczek, której towarzyszą treningi szczotkowania. Poprzez zabawę dzieci przekonują się, że wizyta w gabinecie stomatologicznym może być ciekawą przygodą.
Do tej pory opieką stomatologiczną w ramach programu objęłam ponad 1500 przedszkolaków.

2) Szkoła Zdrowego Uśmiechu to program edukacyjno-profilaktyczny
skierowany do uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest kształtowanie u dzieci prawidłowych nawyków dbania o higienę jamy ustnej oraz zdrowego odżywiania się. Realizowany jest w 2 etapach; w części edukacyjnej uczniowie dowiadują się, jak dbać o zęby, aby mieć zdrowy uśmiech, w drugim etapie przeprowadzam badanie stomatologiczne połączone z określeniem potrzeb profilaktyczno-leczniczych.


KONTAKT

info@kids-dental.pl