GABINET STOMATOLOGICZNY

Milena Delijewska
lekarz dentysta

Jestem absolwentką prestiżowego Uniwersytetu Medycznego Charite w Berlinie na kierunku stomatologia. Jestem aktywnym członkiem szeregu towarzystw naukowych i organizacji zawodowych, w tym Komisji Stomatologicznej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, a także Zahnärztekammer Berlin. Od 2019 roku jestem v-ce Prezesem Sekcji Profilaktyki Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Stale poszerzam swoją wiedzę, koncentrując się jako lekarz dentysta wyłącznie na zabiegach z zakresu stomatologii dziecięcej oraz stomatologii prewencyjnej.

Od kilku lat jako lekarz dentysta i Mama realizuję swoje autorskie programy praktycznej edukacji zdrowotnej:


1) KidsDentClub jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym.
W ramach programu przedszkolaki biorą udział w warsztatach profilaktyczo-edukacyjnych. Podczas spotkań przedszkolaki poznają zasady prawidłowego szczotkowania zębów, używania nitek dentystycznych i płukanek do jamy ustnej oraz prawidłowej diety, sprzyjającej utrzymaniu zdrowia jamy ustnej, a także biorą udział w regularnej wymianie szczoteczek, której towarzyszą treningi szczotkowania. Poprzez zabawę dzieci przekonują się, że wizyta w gabinecie stomatologicznym może być ciekawą przygodą.

W tej współpracy z przedszkolami stawiam na profilaktykę: przeprowadzam u dzieci regularne przeglądy stomatologiczne, ustalam
i realizuję przy ścisłej współpracy z rodzicami i placówkami indywidualny plan zabiegów profilaktycznych, dostosowany do potrzeb dziecka.

2) Szkoła Zdrowego Uśmiechu to mój kolejny autorski program edukacyjny skierowany tym razem do uczniów szkół podstawowych.
Jego celem jest kształtowanie u dzieci prawidłowych nawyków dbania o higienę jamy ustnej oraz zdrowego odżywiania się poprzez intensywne zajęcia edukacyjne prowadzone w placówkach.

KONTAKT

info@kids-dental.pl